Systemy nawadniania – najczęściej zadawane pytania

On 28 lipca 2015 by admin

Czy zraszacze przeszkadzają w koszeniu trawnika?

Absolutnie, nie! W zakładanych przez nas systemach nawadniania montujemy tzw. zraszacze wynurzalne, które „wyskakują” ponad powierzchnię ziemi tylko na czas podlewania. Poza tym, nie tylko nie przeszkadzają w koszeniu trawnika i w żadnych pracach ogrodowych, ale są właściwie niewidoczne, więc nie zaburzają estetyki ogrodu.

Jeśli jednak decydujecie się Państwo na samodzielną wertykulację lub aerację trawnika, trzeba koniecznie oznaczyć miejsca, gdzieZraszacz nawadniający trawnik - nawadnianie nie przeszkadza w koszeniu znajdują się zraszacze nawadniające i omijać je podczas zabiegu.

Warto również pamiętać, że trawnika nie należy kosić bezpośrednio po nawadnianiu, ponieważ kosiarka nie zbiera dobrze wilgotnej trawy, co więcej, jest to niekorzystne dla kondycji trawnika. Należy odczekać do całkowitego wyschnięcia trawy. Na ogół nie stanowi to większego problemu, bo systemy nawadniania programujemy w taki sposób, aby nawadniały trawnik bardzo wcześnie rano (jest to korzystniejsze dla roślin i ogranicza zużycie wody, ze względu na to, że parowanie jest wtedy mniejsze).

Jeśli macie inne pytania, więcej informacji na temat projektowania, montażu i konserwacji automatycznych systemów nawadniających znajdziecie w zakładce „Systemy nawadniania”, możecie też skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.