Usługi ogrodnicze

Tworzymy ogrody i dbamy o nie, służąc Państwu pomocą na każdym etapie ich powstawania – od kreatywnych pomysłów na zagospodarowanie ogrodów i terenów zielonych, przez funkcjonalny projekt oraz jego solidną realizację, po troskliwą pielęgnację. Świadczymy usługi ogrodnicze na terenie Wrocławia i w okolicznych miejscowościach.

Nasza oferta obejmuje następujące usługi:

  • projektowanie ogrodów i terenów zieleni
  • zakładanie ogrodów
  • zakładanie trawników z siewu i z rolki
  • pielęgnacja ogrodów (usługi dorywcze lub stałe serwisy ogrodnicze)
  • pielęgnacja trawników (koszenie, wertykulacja, aeracja, nawożenie, itp.)
  • automatyczne systemy nawadniania: projektowanie, montaż konserwacja

Zapraszamy do kontaktu!

Koncepcje i projekty ogrodów

Usługi ogrodnicze projektowania ogrodów we Wrocławiu: architekt krajobrazu tworzy projekt ogrodu przydomowegoNasze usługi ogrodnicze obejmują szeroko pojętą architekturę krajobrazu. Nasi architekci krajobrazu wykonują koncepcje zagospodarowania nowych ogrodów oraz dzielą się pomysłami na temat przebudowy już istniejących.

Proponujemy Państwu również pełne projekty zagospodarowania zielonej przestrzeni przydomowej, jak i publicznych terenów zielonych, obejmujące układ funkcjonalno-przestrzenny, plany nasadzeń, projekty nawierzchni, nawodnienia, oświetlenia oraz elementy architektury ogrodowej.

Styl ogrodu

Aranżujemy ogrody we wszystkich stylach, od angielskich, francuskich czy japońskich, przez ogrody wiejskie (rustykalne), wodne, renesansowe, formalne (np. ogrody barkowe) i modernistyczne, po projekty ogrodów nowoczesnych.

Dobór roślin na ogród – plan nasadzeń

Dobierając rośliny do danego ogrodu, uwzględniamy nie tylko Państwa preferencje oraz kolorystykę, kształty i walory estetyczne roślin, ale przede wszystkim bierzemy pod uwagę wszelkie inne czynniki, takie jak choćby nasłonecznienie, wilgotność i odczyn gleby. Dzięki temu, że nasi eksperci dzielą się z Państwem swoją szeroką wiedzą o roślinach, wymaganych przez nie warunkach oraz ich chorobach, projektowane przez nas ogrody  mogą rozkwitnąć w pełni.

Projekty oświetlenia ogrodowego

Projektowanie oświetlenia ogrodowego to jedna z usług ogrodniczych, jakie świadczymy we Wrocławiu. Buduje nastrój w ogrodzie i podkreśla piękno roślinOd oświetlenia wiele zależy – nie tylko funkcjonalność danego ogrodu, ale i jego walory estetyczne. Powinien się równie dobrze prezentować za dnia, jak i w nocy. To światło tworzy odpowiednią atmosferę i podkreśla styl ogrodu, a także wydziela poszczególne wnętrza ogrodowe przeznaczone do różnych celów.

Oferujemy usługi naszych specjalistów, którzy zaprojektują oświetlenie w Państwa ogrodzie, uwzględniając jego walory estetyczne i funkcjonalne, oraz grupę fachowców, którzy przeprowadzą profesjonalny montaż oświetlenia ogrodowego, dzięki czemu będzie niezawodne na lata.

Mała architektura ogrodowa

Elementem przyciągającym uwagę w ogrodzie, ale i pozwalającym ukryć pewne niedomagania krajobrazu, a przede wszystkim – nadającym ogrodowi wyjątkowy charakter są elementy architektury ogrodowej, takie jak pergole, trejaże, altany, tarasy, podesty, domki gospodarcze (np. domek ogrodnika), ławki, siedziska, murki czy palisady. Projektujemy je uwzględniając styl ogrodu, jego otoczenie, a także planowany przez Państwa sposób użytkowania ogrodu.

Projekty nawierzchni

Ogród musi być funkcjonalny i dostosowany do Państwa potrzeb, dlatego bardzo ważny jest projekt nawierzchni występujących na ogrodzie, w tym projekt układu ścieżek i podjazdów współgrających z domem i zieloną przestrzenią. Istotny jest zarówno kształt i kolor, jak i dobór materiału. Uwzględniając potrzeby klientów, warunki panujące na ogrodzie oraz walory estetyczne, projektujemy nawierzchnie z kostki betonowej, granitowej, grysu, nawierzchni typu parkowego, kamienia i innych materiałów.

Zakładanie ogrodów

Usługa ogrodnicza zakładania ogrodów i terenów zielonych to nie tylko sztuka, ale i trudne rzemiosło.WrocławNie musicie już Państwo szukać jednej firmy, która przygotuje projekt ogrodu, innej, która go zbuduje, a wreszcie trzeciej, która zajmie się jego pielęgnacją. Ze względu na Waszą wygodę, oferujemy w pełni kompleksowe usługi.

Kiedy zdecydujecie się na urzeczywistnienie Waszego wymarzonego pomysłu na ogród, przeprowadzimy prace przy realizacji projektu. Zakładamy również ogrody według Waszej koncepcji. Doradzamy i zamieniamy Wasze nawet najbardziej śmiałe pomysły w rzeczywistość.

Ogrody budujemy przy użyciu rozbudowanego zaplecza profesjonalnego sprzętu, który pozwala nam na szybkie i efektywne realizacje, oraz z wykorzystaniem najwyższej klasy materiałów.

Zakładanie trawników

Wrocławskie trawniki stają się piękne dzięki naszym usługom ogrodniczym. Zielona, soczysta trawa z rolki lub siewu ucieszy każdego właściciela ogrodu przydomowegoOferujemy pełen pakiet usług ogrodniczych z zakresu zakładania trawników z siewu i trawników z rolki, przy wykorzystaniu produktów wysokiej jakości.

Niska cena jest ważna, ale zakładając trawnik nie warto ograniczać kosztów do minimum. Żeby uzyskać pożądane efekty w postaci zdrowego, zadbanego trawnika, nie wystarczy jedna wizyta firmy ogrodniczej, jak to często zdarza się na rynku.

My bierzemy pełną odpowiedzialność za efekty naszych prac i wygląd trawnika w Państwa ogrodzie. Dlatego oferujemy kompleksową usługę zgodną z wymogami sztuki zakładania trawników.

Nasze działania w tym zakresie obejmują dwa etapy: zasadniczą część zakładania trawnika oraz niezbędny etap końcowych zabiegów pielęgnacyjnych. Na zasadniczą część zakładania trawnika składają się: wizyta wstępna obejmująca chemiczne zniszczenie istniejącej na terenie roślinności, uprawa gleby przy użyciu glebogryzarki (w zależności od powierzchni), usunięcie resztek roślinnych, zwałowanie terenu, wysianie nasion (albo położenie trawnika z rolki) wraz z przegrabieniem, ponowne zwałowanie. Drugi etap, czyli zabiegi wykańczające i pielęgnacyjne, których wymaga nowopowstały trawnik, obejmują: oprysk na chwasty dwuliściennne, nawożenie odpowiednimi nawozami, pierwsze skoszenie wraz z wywiezieniem skoszonej trawy.

Kontrolujemy całość procesu – od podjęcia początkowych zabiegów przed założeniem trawnika, do momentu uzyskania ostatecznego, pożądanego efektu – zadbanego zielonego terenu – niezależnie od tego, czy chodzi o trawnik z siewu czy trawnik z rolki.

 

Automatyczne systemy nawadniania

Nawadnianie ogrodów pozwala im rozkwitaćW przypadku braku czasu i wielu innych zajęć, warto zdecydować się na systemy, które pozwolą na zautomatyzowanie części prac, których wymaga ogród. Takim klientom proponujemy usługę ogrodniczą polegającą na założeniu automatycznego systemu nawadniania dostosowanego specjalnie pod kątem danego ogrodu. Najlepiej pomyśleć o tym przed przystąpieniem do budowy ogrodu, bo zakładanie systemów nawadniania na ogrodach już istniejących zwiększa koszty.

Jeśli planują Państwo ogród  „samoobsługowy”, dysponujemy wykwalifikowanymi specjalistami od systemów nawodnień, którzy uwzględniając kształt ogrodu, parametry źródła wody, specyfikę nawadnianego obszaru i wiele innych czynników, dobiorą odpowiednie technologie i zaproponują najbardziej efektywny i funkcjonalny projekt systemu nawadniania stworzony specjalnie pod kątem Państwa ogrodu oraz fachowcami, którzy przeprowadzą jego montaż, tak aby system nawadniania ogrodu był możliwie bezawaryjny i funkcjonalny.

Do wykonanych przez nas systemów nawadniania ogrodów proponujemy również usługę serwisowania tychże systemów, w tym odpowietrzanie na koniec sezonu.

Więcej informacji na temat automatycznych systemów nawadniania ogrodów i terenów zielonych.

Pielęgnacja ogrodów i serwisy ogrodnicze

Kwiaty (tulipany) kwitną dzięki usługom ogrodniczym systematycznej pielęgnacjiwe Wrocławiu.Aby istniejący już ogród mógł rozkwitać przez cały rok, zachęcając domowników i gości do wypoczynku wśród zieleni, wymaga stałej pielęgnacji. Usługi ogrodnicze związane z pielęgnacją ogrodów należą do naszej stałej oferty.

Proponujemy Państwu jednorazowe wizyty na ogrodach, a także stałe ogrodnicze usługi serwisowe. W celu uzyskania najlepszych efektów pielęgnacji ogrodów wykorzystujemy zaawansowany technologicznie sprzęt oraz odpowiednio dobrane profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne,  takie jak na przykład: koszenie trawników wraz z wywozem trawy, wertykulacja, wałowanie, nawożenie trawników, opryski na chwasty dwuliścienne, grabienie liści, przycinanie drzew i krzewów, opryski przeciwko i szkodnikom i chorobom roślin, odchwaszczanie.

Inne usługi ogrodnicze

Porządkowanie ogrodów

Więcej informacji na temat usług związanych ze sprzątaniem ogrodów, terenów zielonych i działek, a także przygotowaniem terenu pod budowę ogrodu można znaleźć tutaj.

Zielone tarasy, balkony, patia

Pielęgnacja zieleni na wrocławksich tarasach i ogródkach również należy do naszych usług ogrodniczych.Jeśli nie dysponujecie Państwo dużą przestrzenią na ogród, ale pragniecie stworzyć choć zakątek zieleni, małą oazę spokoju we własnym domu, wiemy jak to zrobić. Oferujemy projekty oraz wykonawstwo zielonych tarasów, koncepcje zagospodarowania balkonów czy patio.

Ogródki letnie

Realizujemy również projekty i zakładanie ogródków letnich przy restauracjach, kawiarniach i innych punktach gastronomicznych, obejmujące m.in. dobór roślin doniczkowych, wybór nawierzchni czy ogrodzenia.

Doradztwo ogrodnicze

Jeśli chcecie Państwo w pełni samodzielnie zajmować się pielęgnacją swoich ogrodów, ale czasem brak Wam wiedzy z dziedziny ogrodnictwa, botaniki, dendrologii czy fitopatologii, potrzebujecie rady związanej z pielęgnacją i utrzymaniem ogrodów i terenów zieleni, zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Z pewnością podzielą się swoją wiedzą, zdiagnozują problem i doradzą, jak go rozwiązać.

Nie udało się znaleźć tego, czego Państwo szukali? Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, jak również na nasz fanpage na Facebooku. Wachlarz naszych możliwości jest bardzo szeroki, często również na specjalne życzenie klientów poszerzamy go o dodatkowe usługi.

Świadczymy usługi ogrodnicze na terenie Wrocławia i w następujących miejscowościach: Bielany Wrocławskie, Siechnice, Święta Katarzyna, Kobierzyce, Mokronos, Domasław, Krzeptów, Pietrzykowice, Smolec, Tyniec Mały, Żerniki Wrocławskie, Iwiny, Wysoka, Biestrzyków, Karwiany, Komorowice, Mirków, Kiełczów, Kiełczówek, Wróblowice, Skałka, Samotwór, Długołęka, Wilczyce, Dobrzykowice, Nadolice, Kamieniec Wrocławski, Domaszczyn, Szczodre, Radwanice, Żórawina, Biskupice Podgórne, Nowa Wieś Wrocławska, Lutynia, Wilkszyn, Psary, Krzyżanowice, Szymanów.