Systemy nawadniania – najczęściej zadawane pytania 2

On 1 sierpnia 2015 by admin

A co jeśli będzie padał deszcz? Czy to nie zaszkodzi mojemu trawnikowi i roślinom?

Na szczęście – nie! Elementem zakładanych przez nas systemów nawadniania są tzw. czujniki deszczu. Nasz specjalista od nawodnień wybierze najlepsze miejsce na montaż takiego czujnika na oraz wyreguluje go, aby współgrał z resztą systemu i warunkami panującymi na Państwa ogrodzie. Czujnik zintegrowany z systemem nawadniania wyłączy go automatycznie, jeśli opady przekroczą określoną ilość. Gdy przestanie padać, a wilgotność spadnie do odpowiedniego poziomu, czujnik ponownie włączy system nawadniający. Wszystko to dzieje się automatycznie – nie wymaga to od Państwa żadnych działań. Niezależnie od występowania deszczu, system sam dba o to, by nie dostarczać roślinom i trawnikowi ani za mało, ani za dużo wody, i by poziom wilgotności cały czas był odpowiedni. 

Oprócz czujDeszcz na ogrodzienika deszczu istnieje również możliwość zamontowania czujnika wilgotności gleby. Część szczególnie wymagających klientów decyduje się na takie rozwiązanie. Jest ono bardziej zaawansowane technologicznie, jednak przez to również droższe. Z naszego doświadczenia wynika, że na przeważającej większości ogrodów tańsze rozwiązanie w postaci czujnika deszczu jest zupełnie wystarczające.

Jeśli macie inne pytania, więcej informacji na temat projektowania, montażu i konserwacji automatycznych systemów nawadniających znajdziecie w zakładce „Systemy nawadniania”, możecie też skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo.